ZVOLEN: Priaznivci dobrých filmov môžu chodiť na zámok na Letné kino SNG

27. júl 2015, 11:17
Zvolen 27. júla (TASR) - Okrem pojazdného letného Bažant kinematografu, ktorý priniesol minulý týždeň do Zvolena niekoľko aktuálnych filmov, sa tamojší priaznivci strieborného plátna môžu tešiť na ďalšiu porciu kvalitných filmov. Slovenská národná galéria (SNG) Zvolenský zámok v spolupráci s Asociáciou slovenských filmových klubov pripravila od 2. do 16. augusta už 3. ročník Letného kina SNG na...

Zvolen 27. júla (TASR) - Okrem pojazdného letného Bažant kinematografu, ktorý priniesol minulý týždeň do Zvolena niekoľko aktuálnych filmov, sa tamojší priaznivci strieborného plátna môžu tešiť na ďalšiu porciu kvalitných filmov. Slovenská národná galéria (SNG) Zvolenský zámok v spolupráci s Asociáciou slovenských filmových klubov pripravila od 2. do 16. augusta už 3. ročník Letného kina SNG na nádvorí Zvolenského zámku.

Ako pre TASR uviedla Mária Ťavodová zo SNG, počas piatich premietaní budú môcť diváci vidieť kvalitné snímky klubovej produkcie domácej a zahraničnej filmovej scény. Prvé premietanie sa uskutoční v nedeľu 2. augusta o 20.00 hod., kedy uvedú argentínsko-španielsky film nominovaný na Oscara, Divoké historky.

V utorok (4.8.) si diváci môžu pozrieť film dánskeho režiséra Larsa von Triera opradený škandálmi na festivale v Cannes v roku 2009, Antikrist. V nedeľu (9.8.) to bude zase slovenský amatérsky horor s názvom Socialistický Zombi Mord a o dva dni neskôr, v utorok 11. augusta to bude psychologická dánska dráma s názvom Hon.

Posledným filmom tohtoročného letného kina SNG na Zvolenskom zámku bude snímka Pehavý Max a strašidlá od režiséra Juraja Jakubiska, ktorú premietnu 16. augusta. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia budú konať v Zámockej krypte.

jop pop

zdroj: www.tasr.sk