V sobotu bude na hrade Šášov ďalší ročník obľúbených hradných dní

27. júl 2015, 14:26
Žiar nad Hronom 27. júla (TASR) - Šášovský hrad pri Žiari and Hronom už po 11. raz ožije hradnými hrami. Cieľom tohto podujatia je prezentácia a zároveň podpora myšlienky záchrany tejto hradnej zrúcaniny. Ako avizuje Združenie na záchranu hradu Šášov, ktoré podujatie organizuje, konať sa bude v sobotu 1. augusta.

Žiar nad Hronom 27. júla (TASR) - Šášovský hrad pri Žiari and Hronom už po 11. raz ožije hradnými hrami. Cieľom tohto podujatia je prezentácia a zároveň podpora myšlienky záchrany tejto hradnej zrúcaniny.

Ako avizuje Združenie na záchranu hradu Šášov, ktoré podujatie organizuje, konať sa bude v sobotu 1. augusta. Začiatok je naplánovaný o 14.30 h výstupom na hrad.

V hlavnom programe nebudú chýbať šermiarske vystúpenia, ktoré predvedie skupina historického šermu Vir Fortis, sokoliarstvo Kanát a viaceré folklórne skupiny.

Mladí Šášovčania s priateľmi si pripravili Zakliaty les, a deti určite zaujmú aj ďalšie atrakcie, ako lukostreľba, tvorivé dielne, jazda na koňoch, razba vlastnej mince či pečatenie listov.

sop ed

zdroj: www.tasr.sk