TRENČÍN: Trenčianske historické slávnosti odštartujú príbehom solúnskych bratov

27. júl 2015, 12:37
Trenčín 27. júla (TASR) – Trenčianske Mierové námestie sa oddnes do piatka (31.7.) "oblečie" do dobových šiat. Na jubilejnom 10. ročníku Trenčianskych historických slávností sa Trenčanom a návštevníkom mesta predstaví množstvo historických postáv. Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, slávnosti odštartuje dnes popoludní o 16.00 hodine strhujúci príbeh solúnskych bratov Cyrila a ...

Trenčín 27. júla (TASR) – Trenčianske Mierové námestie sa oddnes do piatka (31.7.) "oblečie" do dobových šiat. Na jubilejnom 10. ročníku Trenčianskych historických slávností sa Trenčanom a návštevníkom mesta predstaví množstvo historických postáv.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, slávnosti odštartuje dnes popoludní o 16.00 hodine strhujúci príbeh solúnskych bratov Cyrila a Metoda. "Od utorka do piatka bude Mierové námestie patriť Rimanom, ktorí si tu rozložia svoj tábor aj s dobovou kuchyňou. Ich oficiálny príchod do mesta je naplánovaný na utorok 28. júla na 17.00 h. V strede námestia budú mať pieskovú arénu, pripravený bude aj historický jarmok či dobový záprah," uviedla Ságová.

Ako dodala, počas celého týždňa sa hlavný program slávností začína vždy o 17.00 h, pre deti a dospelých budú už o dve hodiny skôr na námestí pripravené súťaže. "Výnimkou bude štvrtok (30.7.), kedy sa začiatok hlavného programu pre ohňové efekty a pyroefekty posunie až na 20.00 h," uzavrela trenčianska hovorkyňa.

pok vs

zdroj: www.tasr.sk