Upozornenie

S ohľadom na súčasnú situáciu si prosíme overujte u usporiadateľov ako je to s plánovanými akciami. Niektoré sa budú vysielať v live streamoch, iné sú posunuté, alebo úplne zrušené. Aj keď sa maximálne snažíme, nemôžeme ručiť za správnosť všetkých zverejnených termínov na kedykde.sk. Vďaka za pochopenie.

SACR toto leto podporila vyše 70 rôznych podujatí prezentujúcich Slovensko

30. júl 2015, 10:12
Bratislava 30. júla (TASR) - Viac ako 70 rôznych podujatí podporila toto leto Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), podujatia sa tešia stále väčšej obľube priaznivcov. Patria medzi ne folklórne, kultúrne a športové akcie, gurmánske festivaly, ktoré prezentujú Slovensko ako príťažlivú krajinu. Mimoriadny záujem bol o folklórny festival vo Východnej, Európske ľudové remeslo v Kežmarku, ...

Bratislava 30. júla (TASR) - Viac ako 70 rôznych podujatí podporila toto leto Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), podujatia sa tešia stále väčšej obľube priaznivcov. Patria medzi ne folklórne, kultúrne a športové akcie, gurmánske festivaly, ktoré prezentujú Slovensko ako príťažlivú krajinu.

Mimoriadny záujem bol o folklórny festival vo Východnej, Európske ľudové remeslo v Kežmarku, Gurmán fest v Bratislave a Košiciach či svetové finále OutbreakEurope v Banskej Bystrici. Zvýšený záujem o SR sa prejavuje aj v náraste návštevnosti podujatí. Folklórny festival vo Východnej zaznamenal historický rekord v podobe 2000 účinkujúcich a viac ako 30.000 návštevníkov. Umenie ľudových remeselníkov si do Kežmarku na podujatie Európske ľudové remeslo prišlo pozrieť viac ako 40.000 ľudí.

"Návštevníci nami podporovaných podujatí prejavovali veľký záujem o Slovensko. Teší nás, že mnohí z nich, najmä zo zahraničia, sa aj vďaka informáciám, ktoré im agentúra poskytovala vo svojich informačných stánkoch, chcú k nám opätovne vrátiť na dovolenku," povedala generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.

Okrem kultúrnych a spoločenských podujatí podporuje agentúra aj iné aktivity. Slovenská pobočka Medzinárodnej federácie novinárov píšucich o cestovnom ruchu (FIJET) pripravila Letnú akadémiu mladých novinárov zameraných na oblasť cestovného ruchu. Aj vďaka spolupráci so SACR spoznali študenti z ôsmich krajín rozmanitú dovolenkovú ponuku SR. Medzi inými atrakciami navštívili mladí novinári Bratislavu a vyskúšali si aj ryžovanie zlata v múzeu v Hodruši-Hámroch.

"Spolupráca so slovenskou pobočkou FIJET má pri tejto akcii veľký význam v propagácii Slovenska. Mladí novinári sa oboznámili so Slovenskom ako celoročnou atraktívnou destináciou a na vlastnej koži si vyskúšali viaceré atrakcie. Pri písaní reportáží z návštevy našej krajiny tak môžu čerpať z vlastných skúseností," dodala šéfka SACR.

pe gl

zdroj: www.tasr.sk