Rok 2014 je nabitý novinkami zo sveta nábytku. Kam sa na ne zájsť pozrieť?

4. apríl 2014, 15:08
Rok 2014 je nabitý novinkami zo sveta nábytku. Kam sa na ne zájsť pozrieť?

Tento rok nám prináša naozaj pestrú ponuku výstav a veľtrhov s tématikou nábytku a bývania. Najnovšie počiny výrobcov a dizajnérov už videla poľská Poznaň aj česká Praha, u nás sa na podobnú akciu môžeme tešiť až v októbri. Vtedy bude bratislavské výstavisko Incheba Expo hostiť už 19. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu MODDOM.

U susedov sa už vystavuje "o sto šesť"

Tradičnú nábytkársku prehliadku si záverom februára prezreli záujemcovia o moderné bývanie v Poznani. Veľtrh MEBLE POLSKA doplnený o súbežné akcie ARENA DESIGN a HOME DECOR tento rok navštívilo 18 tisíc ľudí, pre ktorých vystavovalo 208 nábytkárskych spoločností z Poľska, Slovenska, Litvy, Talianska, Belgicka, Španielska a Veľkej Británie.

Na 35 000 štvorcových metroch boli k videniu desiatky sedacích súprav vo všetkých možných tvaroch i farbách, rozkladacie aj polohovacie postele, kuchynské linky, spálne a ďalší nábytok do domácností aj kancelárií. "Vďaka rozsiahlej propagačnej kampani prišlo tento rok do Poznane niekoľko tisíc predajcov nábytku a ďalších odborníkov z Poľska i zo zahraničia, celkovo asi z 50 krajín ," pochvaľuje si účasť na veľtrhu Tomasz Wojciechowski zo spoločnosti Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na svoje si už prišli aj milovníci úžitkového dizajnu zo susedných Čiech. Od 20. do 23. marca sa na výstavisku v pražských Letňanoch konal veľtrh bývania FOR HABITAT, ktorý doplnili prehliadky vybavenia kancelárií FOR OFFICE, nábytku FOR FURNITURE a záhradnej architektúry FOR GARDEN. Tiež tu mohli návštevníci obdivovať veľa stoličiek, kresiel, postelí a nábytkových zostáv do domácností, kancelárií ale aj na záhradu.

"Každý rok sa snažíme získať vystavovateľov, ktorí majú čo ponúknuť a ktorých produkty sú niečím unikátne. Pre návštevníkov sme pripravili predstavenie nových trendov zo svetových veľtrhov, atraktívny sprievodný program a plné výstaviska originálnych exponátov," hovorí Daniela Boučková, manažérka veľtrhu FOR FURNITURE.

Po letnej pauze sa dostane aj na nás

Ak ste sa nestihli pozrieť do Poľska ani do Čiech, môžete sa v nasledujúcich týždňoch za nábytkárskymi novinkami vypraviť napríklad do Talianska. Medzinárodný veľtrh nábytku s názvom SALONE INTERNAZIONALE DEL MEBLE sa koná od 8. do 13. apríla na výstavisku v Miláne. A neboli by to Taliani, keby nešlo o jedlo, a preto bude značná časť expozíciou venovaná kuchyniam a kuchynskému nábytku v osobitom juhoeurópskom dizajne.

Kto má rád pekné a funkčné veci, nemal by v polovici mája chýbať v Karlsruhe v Nemecku na medzinárodnom veľtrhu úžitkového umenia a dizajnu EUNIQUE. Počas horúcich letných mesiacov potom európski nábytkári uvoľnia výstavné haly iným prehliadkam, aby sme ich prácu mohli znovu obdivovať až na jeseň. Prvým väčším európskym počinom bude v polovici septembra veľtrh nábytku a bytových dekorácií HABITARE vo fínskych Helsinkách.

To je pre nás však trošku z ruky, takže si budeme musieť počkať až na 15. októbra, kedy výstaviska Incheba Expo v Bratislave obsadí už spomínaný veľtrh MODDOM. Medzinárodná prehliadka nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu sľubuje ako v predchádzajúcich rokoch veľké množstvo noviniek a moderných riešení . "Veľtrh ponúka všetko, čo sa týka interiérov od zariadenia cez dekorácie a zabezpečenie čistoty i pohodlie. Na jednom mieste si vyberiete z rôznych štýlov nábytku, okien, podláh, dverí, sáun, víriviek, doplnkov alebo svietidiel a dozviete sa, ako si uľahčiť domáce práce a čo najjednoduchšie udržať domov čistý a útulný," pozýva všetkých záujemcov Martina Macková, hovorkyňa výstaviska Incheba Expo.

Autor článku:
MT-nabytok.sk - jednotka v on-line predaji nábytku a bytových doplnkov na Slovensku. Okre skvelých cien tovaru vám ponúkame aj rad unikátnych služieb, ako je rozvoz vlastnou autodopravou, výnos nákupu kam si poviete, možnosť montáže nábytku priamo na mieste alebo jedinečnú možnosť vrátenia zakúpeného tovaru až do jedného mesiaca.