PREŠOV: V meste sa začína Sochárske sympózium Práci Česť

27. júl 2015, 15:11
Prešov 27. júla (TASR) – V ateliéri kovu Metallin v Prešove sa dnes začína Sochárske sympózium Práci Česť, ktoré tento rok privíta približne 20 výtvarníkov z celého Slovenska i Česka. Do soboty (1.8.) tu budú pracovať s kameňom, kovom, drevom, aby vytvorili čo najviac diel, ktoré potom predstavia posledný deň na slávnostnej vernisáži. Okrem toho je tu pripravený aj program pre deti.

Prešov 27. júla (TASR) – V ateliéri kovu Metallin v Prešove sa dnes začína Sochárske sympózium Práci Česť, ktoré tento rok privíta približne 20 výtvarníkov z celého Slovenska i Česka. Do soboty (1.8.) tu budú pracovať s kameňom, kovom, drevom, aby vytvorili čo najviac diel, ktoré potom predstavia posledný deň na slávnostnej vernisáži.

Okrem toho je tu pripravený aj program pre deti. V areáli bude sochárska prípravka i šperkársky workshop pre deti, na ktorom môžu nielen pozorovať výrobu šperkov, ale si aj samy vyskúšať toto remeslo. Na šiltovky budú kresliť grafity umelci z Art Crime a deti si budú môcť kresliť vlastné návrhy. Najlepší z nich bude na záver dňa odmenený šiltovkou s vlastným návrhom.

Večer je pre účastníkov i verejnosť pripravený bohatý program. Dnes hostí roztancuje reggaeton dancehallový tanečný workshop a pohodová kapela N3O z Prešova. So špeciálnym projektom s názvom COIMP prekvapí v utorok Daniel Špiner a jeho hostia. Pre návštevníkov je taktiež pripravený večer inšpiratívnych prezentácií v stredu a filmová noc v dielni vo štvrtok. Džezová kapela z Česka E Converso spríjemní piatkový podvečer. Sobotnou vernisážou bude sprevádzať blues v podaní Big Cigars z Prešova.

ja ed

zdroj: www.tasr.sk