Otca hudobníckej rodiny Jacksonovcov hospitalizovali v Brazílii

28. júl 2015, 7:17
Rio de Janeiro 28. júla (TASR) - Joe Jackson, otec zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona a hlava slávnej hudobníckej rodiny, utrpel počas návštevy Brazílie mozgovú porážku a hospitalizovali ho na jednotke intenzívnej starostlivosti v Nemocnici Alberta Einsteina v meste Sao Paulo. Zdravotnícke zariadenie v e-mailovom vyhlásení uviedlo, že Jacksona prijali v nedeľu popoludní a trápi ho ...

Rio de Janeiro 28. júla (TASR) - Joe Jackson, otec zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona a hlava slávnej hudobníckej rodiny, utrpel počas návštevy Brazílie mozgovú porážku a hospitalizovali ho na jednotke intenzívnej starostlivosti v Nemocnici Alberta Einsteina v meste Sao Paulo.

Zdravotnícke zariadenie v e-mailovom vyhlásení uviedlo, že Jacksona prijali v nedeľu popoludní a trápi ho nepravidelná činnosť srdca. Podrobnosti o Jacksonovom stave nemocnica neposkytla a jej hovorkyňa upozornila, že ďalšie informácie nemá, píše agentúra AP.

Jeden z organizátorov večierka, kvôli ktorému prišiel Jackson na svoje 87. narodeniny do Brazílie, však uviedol, že sa mu darí relatívne dobre. Jackson sa dožil 87 rokov v nedeľu.

"Je úplne pri vedomí, rozpráva úplne bez problémov, je dokonale čulý," povedal organizátor párty Nogueira Fresco. Oslava pri príležitosti Jacksonových narodenín sa konala deň vopred, v sobotu, bez čestného hosťa. Miestne médiá napísali, že sa necítil dostatočne dobre na to, aby sa oslavy zúčastnil.

Spoločnosť Nexxing, ktorá Jacksona do Brazílie pozvala, informovala, že do tejto juhoamerickej krajiny pricestoval v stredu 22. júla a zúčastnil sa na niekoľkých udalostiach vrátane návštevy futbalového štadióna v Sao Paule, potom ochorel. Fotografie z jeho oficiálnej webovej stránky ho zachytávajú aj na večeri v niekoľkých reštauráciách v Sao Paule. Z Brazílie mal odcestovať v utorok.

Jackson utrpel v minulosti niekoľko slabých mozgových príhod, vrátane tej v roku 2012.

2 jam dem

zdroj: www.tasr.sk