NOVÉ ZÁMKY: Minigaléria predstavuje históriu regiónu a mesta Nové Zámky

27. júl 2015, 16:08
Nové Zámky 27. júla (TASR) – Historické obdobie späté s udalosťami, keď bolo mesto Nové Zámky pod tureckým panstvom, predstavuje výstava História regiónu a mesta Nové Zámky. Návštevníci Minigalérie si ju môžu pozrieť do konca júla tohto roka. "Interaktívna výstava je pokračovaním realizácie projektu Végvárak védelmében/Na ochranu protitureckých pevností z minulého roka," informovala Mária ...

Nové Zámky 27. júla (TASR) – Historické obdobie späté s udalosťami, keď bolo mesto Nové Zámky pod tureckým panstvom, predstavuje výstava História regiónu a mesta Nové Zámky. Návštevníci Minigalérie si ju môžu pozrieť do konca júla tohto roka. "Interaktívna výstava je pokračovaním realizácie projektu Végvárak védelmében/Na ochranu protitureckých pevností z minulého roka," informovala Mária Skalová z Minigalérie.

Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika - Slovenská republika 2007 – 2013. Mesto Nové Zámky realizovalo projekt v spolupráci s maďarským partnerom Tata és Környéke Turisztikai Egyesület v období od začiatku júla minulého roka do konca júna tohto roka. Výstava je ďalšou z aktivít projektu, ktorej myšlienka je postavená na spoločnej histórii oboch krajín. Cieľom výstavy je podporiť edukačné aktivity a kultúrny turizmus na oboch stranách hraníc.

svl pop

zdroj: www.tasr.sk