MZVaEZ SR: Hľadá sa umelec, ktorý priblíži Slovensko Bruselu

31. júl 2015, 15:03
Bratislava 31. júla (TASR) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Slovenskej republiky ponúka výtvarníkom, architektom a dizajnérom jedinečnú príležitosť podieľať sa na vizuálnej prezentácii historicky prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Rezort im ponúka možnosť navrhnúť výzdobu priestorov Rady v budove Justus Lipsius v Bruseli. Verejnú výzvu na predloženie ...

Bratislava 31. júla (TASR) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Slovenskej republiky ponúka výtvarníkom, architektom a dizajnérom jedinečnú príležitosť podieľať sa na vizuálnej prezentácii historicky prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Rezort im ponúka možnosť navrhnúť výzdobu priestorov Rady v budove Justus Lipsius v Bruseli.

Verejnú výzvu na predloženie projektov umeleckej úpravy priestorov v budove Rady EÚ, ktorá má v sebe skĺbiť kreatívnosť a pozitívny odkaz o Slovensku, zverejnilo dnes ministerstvo na svojej webovej stránke. Kreatívni umelci môžu svoje návrhy predložiť do 31. októbra 2015.

Ako informoval tlačový odbor MZVaEZ, ambíciou vizuálnej prezentácie v sídle Rady EÚ je podporiť obraz Slovenska ako mladej a dynamickej krajiny, ktorá má za sebou úspešný európsky príbeh. "Krajiny, ktorá sa vyznačuje rôznorodosťou aj množstvom príležitostí. Krajiny, v ktorej žijú inovatívni a talentovaní ľudia," vysvetlil rezort.

Budova Justus Lipsius, kde sa konajú pracovné stretnutia zástupcov členských krajín EÚ od expertnej až po najvyššiu úroveň, je vlajkovou loďou vizuálnej prezentácie predsedníctva, jeho najviditeľnejšou súčasťou a významnou pridanou hodnotou. Zároveň sa teší veľkej pozornosti médií, ale aj návštevníkov inštitúcií EÚ v Bruseli.

em zll

zdroj: www.tasr.sk