Myjava sa po zimnej prestávke stretne s Trnavou

15. december 2014, 13:11
Myjava sa po zimnej prestávke stretne s Trnavou

Spartak Myjava sa v treťom roku pôsobenia v najvyššej slovenskej lige opäť predstavil v dobrom svetle, keď v poslednom zápase prvej časti sezóny porazil skúsený Trenčín 2:1. Do zimnej prestávky tak klub z kopaníc nastupuje zo štvrtej priečky tabuľky s iba bodovou stratou na tretiu Senicu. Tím pritom vykazoval najlepšiu formu zo všetkých tímov Fortuna ligy.

Myjava vstúpila do prestávky tou správnou nohou

Spomínaný posledný zápas Myjavy proti Trenčínu sa odohral ešte na konci novembra na trávniku Myjavčanov. Domáci si úspešne poradili s hrou pod tlakom a prvý inkasovaný gól na začiatku stretnutia (22. minúta, Hajradinović) si vynahradili dvomi presnými pokusmi v 57. a 77. minúte  (Oršula a Pekár, v tomto poradí). Deklasovaný Trenčín sa potom i napriek takmer dvojnásobnému počtu striel na bránu nedokázal presadiť a s prvou časťou sezóny sa musel rozlúčiť s prehrou.

Myjavčania ale nemajú príliš veľa času na odpočinok. Počas troch mesiacov zimnej prestávky na hráčov čaká množstvo prípravných tréningov a podujatí. V decembri sa do neoficiálnych prípravných zápasov zapoja aj hráči z dorastu, napríklad Dominik Janček, Erik Pecha či Peter Egri a takisto aj futbalisti z nižších súťaží. Dôvodom ich účasti je objavovanie nových talentov a obohatenie základnej zostavy A tímu. Od nového roku potom kopaničiari nastúpia do deviatich prípravných zápasov, medzi ktorými sa nachádza aj zopár tímov zo susediacej českej republiky (1. FC Slovácko, Baník Ostrava a ďalšie). Zápasy začínajú 14. januára a končia týždeň pred začiatkom jarnej časti sezóny, 21. februára.

Ako bonus za úspešnú prvú časť sezóny čaká na začiatku februára na futbalistov z Myjavy jedenásťdňové sústredenie v Turecku. Tam by mali Myjavčania odohrať celkom štyri zápasy. Okrem prípravných zápasov budú futbalisti takisto musieť podstúpiť množstvu kondičného tréningu a prípravy mimo ihriska.

Prvým súperom Myjavy bude v jarnej časti Trnava

Po prestávke od riadnych zápasov ligy bude v jarnej časti prvým súperom kopaničiarov šiesta Trnava. Duel 20. kola je na programe posledný februárový deň, 28. februára, o 16:30 a odohrá sa na trávniku Trnavčanov.

Spartak Trnava na rozdiel od Myjavy nezaznamenal taký úspešný koniec jesennej časti, keďže v posledných šiestich zápasoch vyhral iba trikrát a zbytok stretnutí remizoval. Tri mesiacu sú ale dlhá doba na vylepšenie výkonu a Trnava môže Myjavu nepríjemne prekvapiť. Tipovanie na výsledok stretnutia prostredníctvom bet365 môže ešte zintenzívniť napätie a divácky zážitok.

Ďalšími súpermi Myjavy budú v nadchádzajúcich kolách Ružomberok, Košice, Senica, Podbrezová a Banská Bystrica.  Teraz ostáva otázne, či sa Myjave podarí nadviazať na úspešnú jeseň a vylepšiť svoje súčasné postavenie alebo v tabuľke poputuje smerom nadol. To sa ukáže v nasledujúcich mesiacoch.

Autor článku: Jakub Pavelka