MARTIN: Registrovaní čitatelia SNK majú k dispozícii 4000 elektronických kníh

24. júl 2015, 13:09
Martin 24. júla (TASR) – Slovenská národná knižnica (SNK) ponúka všetkým svojim registrovaným čitateľom jedinečnú možnosť využívať približne 4000 kníh v elektrotechnickej podobe. Veľkú väčšinu z nich, približne 3600, tvoria slovaciká, knihy z rôznych vydavateľstiev tematicky sa viažuce k Slovensku. Novým rozšírením ponuky je kolekcia 416 elektronických kníh zakúpených z dvoch popredných ...

Martin 24. júla (TASR) – Slovenská národná knižnica (SNK) ponúka všetkým svojim registrovaným čitateľom jedinečnú možnosť využívať približne 4000 kníh v elektrotechnickej podobe. Veľkú väčšinu z nich, približne 3600, tvoria slovaciká, knihy z rôznych vydavateľstiev tematicky sa viažuce k Slovensku.

Novým rozšírením ponuky je kolekcia 416 elektronických kníh zakúpených z dvoch popredných českých vydavateľstiev. Hovorkyňa SNK Katarína Mažáriová vysvetlila, že pri výbere konkrétnych titulov sa zamerali na jazykovo prístupné publikácie pre slovenského čitateľa v češtine a slovenčine.

Významnou novinkou podľa nej je, že tzv. e-kniha sa dá vypožičať, presnejšie stiahnuť do osobného počítača, na časovo obmedzené obdobie jedného týždňa. „Ktorýkoľvek náš registrovaný čitateľ ju tak môže čítať kdekoľvek a kedykoľvek bez nevyhnutnosti pripojenia do internetovej siete,“ spresnila Mažáriová.

„Elektronické knihy sa stávajú pri neustálom raste počtu mobilných zariadení čoraz dôležitejšou a obľúbenejšou súčasťou knižničných fondov. Ich čítanie si nevyžaduje žiadne špeciálne prídavné zariadenia. Jedinou podmienkou využívania tejto atraktívnej možnosti je byť naším registrovaným čitateľom,“ dodala.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

hri von

zdroj: www.tasr.sk