KULTÚRA: V sobotu bude ďalší z cyklu štyroch koncertov mládežníckych orchestrov

29. júl 2015, 8:48
Bratislava 29. júla (TASR) - Vystúpením britského mládežníckeho orchestra Suffolk Youth Orchestra s dirigentom Philipom Shawom v sobotu 1. augusta vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave pokračuje cyklus štyroch letných koncertov pre Nadáciu Výskum rakoviny. Koncerty už tradične organizuje občianske združenie Ars ante portas v spolupráci s agentúrou The Prague Concert Co....

Bratislava 29. júla (TASR) - Vystúpením britského mládežníckeho orchestra Suffolk Youth Orchestra s dirigentom Philipom Shawom v sobotu 1. augusta vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave pokračuje cyklus štyroch letných koncertov pre Nadáciu Výskum rakoviny.

Koncerty už tradične organizuje občianske združenie Ars ante portas v spolupráci s agentúrou The Prague Concert Co. Súčasne spolupracuje s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, ktoré ich zaradilo do programu festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2015, ako i s ďalšími spoluorganizátormi.

Suffolk Youth Orchestra patrí medzi najlepšie hudobné telesá svojho druhu vo Veľkej Británii. Jeho členovia sa úspešne predstavili aj vo väčšine európskych štátov.

Na nadchádzajúcom koncerte v Bratislave so začiatkom o 19.00 h si návštevníci vypočujú skladbu Modesta Petroviča Musorgského Noc na Lysej hore, ďalej Maškarádu Arama Chačaturiana, skladbu Johna Adamsa Krátka jazda na rýchlej mašine a Symfóniu č. 8 G dur, Anglickú, od Antonína Dvořáka.

Prvý z cyklu koncertov sa uskutočnil 21. júna 2015, keď vystúpil Orange County School of the Arts Symphony Orchestra z USA. Na druhom koncerte (24.7.) účinkovali až dva britské orchestre - Northamptonshire County Youth Brass Band a Northamptonshire County Youth Concert Band).

Sériu koncertov uzavrie 12. augusta vystúpenie 100-členného Tureckého národného mládežníckeho orchestra Turkiye genclik filarmoni orkestrasi, ktorý diriguje Cem Mansur.

Vstup na všetky koncerty je voľný s podmienkou zarezervovania miesteniek mailom alebo zaslaním SMS na číslo 0905 716 851 či na predajných miestach Ticketportalu SK. Počas koncertov sa koná Ministerstvom vnútra SR povolená zbierka pre Nadáciu Výskum rakoviny. Nadácia podporuje výskum onkologických ochorení, čo je prvý krok pre ich úspešnú liečbu. Zbiera finančné prostriedky na zabezpečenie špičkových prístrojov na výskum a diagnostiku nádorových ochorení pre Ústav experimentálnej onkológie SAV.

Informácie TASR poskytol manažér Nadácie Výskum rakoviny a predseda občianskeho združenia Ars ante portas Ján Juráš.

ch gl

zdroj: www.tasr.sk