KULTÚRA: Ifjú Szivek pripravuje novú verziu predstavenia Listy

26. máj 2015, 15:36
Bratislava 26. mája (TASR) - Choreografia, kostýmy i scénický vizuál. To všetko by malo dostať nový šat v kultovom predstavení divadla Ifjú Szivek Listy. Novú verziu uvedie divadlo v premiére na konci júla v maďarskom Kapolcsi na festivale Údolie umenia.

Bratislava 26. mája (TASR) - Choreografia, kostýmy i scénický vizuál. To všetko by malo dostať nový šat v kultovom predstavení divadla Ifjú Szivek Listy.

Novú verziu uvedie divadlo v premiére na konci júla v maďarskom Kapolcsi na festivale Údolie umenia. Na domácej pôde sa Ifjú Szivek s novou choreografiou predstaví na jeseň 2015, ráta sa s viacerými vystúpeniami.

Predstavenie Listy malo premiéru v roku 2005. "Odvtedy ho počas takmer sto predstavení videlo viac ako 20.000 divákov na Slovensku i v Maďarsku," pripomenula marketingová manažérka divadla Andrea Brezovská.

Podľa autora Dušana Hegliho mohlo publikum v oboch krajinách vďaka Listom spoznať autentickú tradičnú tanečnú kultúru. "Viacero umeleckých kolektívov sa práve vďaka nemu začalo zaujímať aj o tance z južného Slovenska," dodal Hegli.

em vs

zdroj: www.tasr.sk