Grand Prix Medzinárodného mládežníckeho hudobného festivalu ide do Ruska

29. júl 2015, 14:43
Bratislava 29. júla (TASR) - V utorok 28. júla sa v Bratislave skončil Medzinárodný mládežnícky hudobný festival II, ktorý svoje brány otvoril speváckym zborom a orchestrom takmer z celého sveta. Na festivale sa zúčastnilo celkovo 15 hudobných telies, desať zborov a päť orchestrov, ktoré na Slovensko zavítali z Cypru, Izraela, USA, Číny, Ruska, Hongkongu, Indonézie a Lotyšska. Grand Prix ...

Bratislava 29. júla (TASR) - V utorok 28. júla sa v Bratislave skončil Medzinárodný mládežnícky hudobný festival II, ktorý svoje brány otvoril speváckym zborom a orchestrom takmer z celého sveta. Na festivale sa zúčastnilo celkovo 15 hudobných telies, desať zborov a päť orchestrov, ktoré na Slovensko zavítali z Cypru, Izraela, USA, Číny, Ruska, Hongkongu, Indonézie a Lotyšska.

Grand Prix získal ženský spevácky zbor Konzervatória N. A. Rimského-Korsakova v Petrohrade. "Medzinárodný mládežnícky hudobný festival spája hudobníkov z troch kontinentov a tým vytvoril pestrofarebný kolorit hudobných vystúpení, ktoré ocenili Bratislavčania dlhým potleskom," povedal pre TASR Milan Kolena, člen poroty súťažnej časti festivalu a umelecký riaditeľ Bratislava Music Agency, ktorá zabezpečuje prípravu a realizáciu medzinárodných zborových súťaží, seminárov, koncertných a kultúrnych pobytov pre spevácke zbory a orchestre v Slovenskej republike. Na margo čerstvého držiteľa festivalovej hlavnej ceny - ženského speváckeho zboru z Ruska, dodal: "Zažiaril vysokou kvalitou zborového vokálneho a umeleckého prejavu."

Medzinárodná porota festivalu pracovala v zložení Rolandas Daugela (Litva), Leon Shiu-wai Tong (Hongkong), John Galea (Malta) a Milan Kolena (Slovensko), predsedal jej Scott Ferguson (USA). Špeciálnu cenu za dirigentský výkon udelila Sergeyovi Ekimovi, pod ktorého taktovkou sa predstavil víťazný ženský spevácky zbor petrohradského Konzervatória N. A. Rimského-Korsakova.

han ed

zdroj: www.tasr.sk