Upozornenie

S ohľadom na súčasnú situáciu si prosíme overujte u usporiadateľov ako je to s plánovanými akciami. Niektoré sa budú vysielať v live streamoch, iné sú posunuté, alebo úplne zrušené. Aj keď sa maximálne snažíme, nemôžeme ručiť za správnosť všetkých zverejnených termínov na kedykde.sk. Vďaka za pochopenie.

Grand Prix Medzinárodného mládežníckeho hudobného festivalu ide do Ruska

29. júl 2015, 14:43
Bratislava 29. júla (TASR) - V utorok 28. júla sa v Bratislave skončil Medzinárodný mládežnícky hudobný festival II, ktorý svoje brány otvoril speváckym zborom a orchestrom takmer z celého sveta. Na festivale sa zúčastnilo celkovo 15 hudobných telies, desať zborov a päť orchestrov, ktoré na Slovensko zavítali z Cypru, Izraela, USA, Číny, Ruska, Hongkongu, Indonézie a Lotyšska. Grand Prix ...

Bratislava 29. júla (TASR) - V utorok 28. júla sa v Bratislave skončil Medzinárodný mládežnícky hudobný festival II, ktorý svoje brány otvoril speváckym zborom a orchestrom takmer z celého sveta. Na festivale sa zúčastnilo celkovo 15 hudobných telies, desať zborov a päť orchestrov, ktoré na Slovensko zavítali z Cypru, Izraela, USA, Číny, Ruska, Hongkongu, Indonézie a Lotyšska.

Grand Prix získal ženský spevácky zbor Konzervatória N. A. Rimského-Korsakova v Petrohrade. "Medzinárodný mládežnícky hudobný festival spája hudobníkov z troch kontinentov a tým vytvoril pestrofarebný kolorit hudobných vystúpení, ktoré ocenili Bratislavčania dlhým potleskom," povedal pre TASR Milan Kolena, člen poroty súťažnej časti festivalu a umelecký riaditeľ Bratislava Music Agency, ktorá zabezpečuje prípravu a realizáciu medzinárodných zborových súťaží, seminárov, koncertných a kultúrnych pobytov pre spevácke zbory a orchestre v Slovenskej republike. Na margo čerstvého držiteľa festivalovej hlavnej ceny - ženského speváckeho zboru z Ruska, dodal: "Zažiaril vysokou kvalitou zborového vokálneho a umeleckého prejavu."

Medzinárodná porota festivalu pracovala v zložení Rolandas Daugela (Litva), Leon Shiu-wai Tong (Hongkong), John Galea (Malta) a Milan Kolena (Slovensko), predsedal jej Scott Ferguson (USA). Špeciálnu cenu za dirigentský výkon udelila Sergeyovi Ekimovi, pod ktorého taktovkou sa predstavil víťazný ženský spevácky zbor petrohradského Konzervatória N. A. Rimského-Korsakova.

han ed

zdroj: www.tasr.sk