DONOVALY: Nočný beh štartuje v prvú augustovú sobotu, trať má 6,5 kilometra

29. júl 2015, 11:00
+ Donovaly 29. júla (TASR) – Prvý augustový víkend sa uskutoční na Donovaloch nočný beh s názvom Fa Donovaly Night Run. Bežci sa vydajú na trať dlhú 6,5 kilometra. Nočný beh na Donovaloch sa koná už po druhý raz, vlani sa na štart postavilo 500 bežcov.

+ Donovaly 29. júla (TASR) – Prvý augustový víkend sa uskutoční na Donovaloch nočný beh s názvom Fa Donovaly Night Run. Bežci sa vydajú na trať dlhú 6,5 kilometra. Nočný beh na Donovaloch sa koná už po druhý raz, vlani sa na štart postavilo 500 bežcov. Nad podujatím prevzal záštitu starosta obce Miroslav Daňo. Okrem večerných pretekov horské stredisko ponúka bohatý program pre celú rodinu.

"Už na začiatku sme verili, že nočný beh i sprievodné akcie prilákajú na Donovaly nielen dospelých bežcov, ale celé rodiny s deťmi, aby v malebnej prírode spoločne strávili víkend plný športu a zábavy. To sa nám aj podarilo. Pre nás je to záväzok, a preto pripravujeme aktivity tak, aby rodiny ešte dlho spomínali na tento vydarený víkend," konštatoval riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Program štartuje v piatok (31.7.) večer bežeckým tréningom so slovenským olympionikom Marcelom Mataninom. Spolu s ním bežci prebehnú časť trate, ktorá na nich čaká v sobotu (1.8.). Na svoje si prídu aj najmenší na detskom večernom behu. Deti si od 19.30 h môžu vyskúšať svoje bežecké schopnosti na tratiach dlhých 300, 600 a 900 metrov podľa veku.

V sobotu sú pre návštevníkov pripravené atrakcie vo Fun Aréne, detské atletické súťaže, zážitkový beh pre deti a pre zdatných aj beh do kopca v dĺžke 350 metrov po zjazdovke Nová Hoľa. Vrcholom podujatia bude už samotný nočný beh Fa Donovaly Night Run, ktorý štartuje o 20.00 h a ukončí ho veľká penová párty.

ekc vs

zdroj: www.tasr.sk