DOBŠINÁ: Turisti budú môcť navštíviť prísne chránenú časť Slovenského raja

30. júl 2015, 11:54
Dobšiná/Mlynky/Podlesok 30. júla (TASR) - Priaznivci turistiky a Slovenského raja, ktorí sa chcú dostať do prísne chránenej časti národného parku, budú mať možnosť v sobotu 1. augusta. Ráno pre nich pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj v spolupráci s Klubom slovenských turistov Dobšiná a Krajskou organizáciou CR jedinečný prechod Slovenským rajom. „Tí, ktorí sa ...

Dobšiná/Mlynky/Podlesok 30. júla (TASR) - Priaznivci turistiky a Slovenského raja, ktorí sa chcú dostať do prísne chránenej časti národného parku, budú mať možnosť v sobotu 1. augusta. Ráno pre nich pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj v spolupráci s Klubom slovenských turistov Dobšiná a Krajskou organizáciou CR jedinečný prechod Slovenským rajom. „Tí, ktorí sa o 9.30 h ráno stretnú pri vstupe do Zejmarskej rokliny – Biele Vody, sa môžu tešiť na turistický zážitok – Zejmarská roklina, Geravy, Gačovské skaly a Dedinky,“ upozornila predsedníčka predstavenstva OOCR Slovenský raj Erika Oravcová.

Peší prechod Slovenským rajom si užijú nielen nadšenci z južnej strany, ale pre tých, ktorým je dostupnejší národný park zo severnej časti, pripravila OOCR v spolupráci s Klubom slovenských turistov Spišské Tomášovce a KOCR alternatívnu trasu. „Najbližšiu augustovú sobotu sa môžu stretnúť ráno o 8. hodine pred reštauráciou v Spišských Tomášovciach a vydať sa potulkami Slovenským rajom cez sedlo nad Klauzami a Predný hýľ smerom na Geravy, kde sa pripoja k skupine vyrážajúcej z Bielych Vôd,“ konkretizovala Oravcová. Odtiaľ po krátkom oddychu a občerstvení pokračujú v spoločnej trase na Gačovské skaly.

Milovníci prírody a Slovenského raja majú zabezpečený nielen bezpečný prechod územím v 5. stupni ochrany prírody s turistickým sprievodcom, ale majú postarané aj o občerstvenie a guláš. „Tešíme sa na všetkých milovníkov prírody. Národný park Slovenský raj disponuje mnohými krásami, ktoré sa dajú objavovať a spoznávať celý život a my k tomu chceme prispieť,“ uzavrela Oravcová.

aan von

zdroj: www.tasr.sk