BRATISLAVA: Petržalka prijíma návrhy na ocenenie kultúrno-osvetových pracovníkov

24. júl 2015, 11:35
Bratislava 24. júla (TASR) - Aj tento rok môžu neziskové združenia, verejné či vzdelávacie inštitúcie, občianske združenia či obyvatelia bratislavskej Petržalky predkladať mestskej časti do konca septembra návrhy na ocenenie pracovníkov z oblasti kultúry a osvety. Petržalská samospráva sa im chce aj týmto spôsobom poďakovať za ich obetavú prácu. "Návrh musí obsahovať meno a priezvisko ...

Bratislava 24. júla (TASR) - Aj tento rok môžu neziskové združenia, verejné či vzdelávacie inštitúcie, občianske združenia či obyvatelia bratislavskej Petržalky predkladať mestskej časti do konca septembra návrhy na ocenenie pracovníkov z oblasti kultúry a osvety.

Petržalská samospráva sa im chce aj týmto spôsobom poďakovať za ich obetavú prácu. "Návrh musí obsahovať meno a priezvisko navrhovateľa a jeho kontaktné údaje, telefón a mail. Zároveň aj meno a priezvisko navrhovanej osoby a jej kontaktné údaje, adresa, telefón i mail a krátku charakteristiku," informovala TASR Michaela Platznerová z Miestneho úradu v Petržalke. Ten, kto mestskej časti posiela návrh na ocenenie, musí uviesť, v čom vidí osobitný prínos nominovaného v oblasti kultúrneho života alebo šírenia osvety v Petržalke.

Navrhovaná osoba musí v mestskej časti žiť alebo pôsobiť a v oblasti kultúry alebo osvety má mať odpracovaných minimálne päť rokov. Taktiež musí byť v spojení s touto osobou preukázateľný prínos k rozvoju kultúrneho života či šírenia osvety v Petržalke. "Udelenie ocenenia je podmienené súhlasom navrhovaného, na ocenenie môže byť však navrhnutá aj osoba in memoriam," podotkla Platznerová.

Slávnostné udeľovanie ocenení Kultúrno-osvetový pracovník Petržalky 2015 sa bude konať 22. októbra v CC Centre na Jiráskovej ulici v bratislavskej Petržalke.

gru von

zdroj: www.tasr.sk