BÁNOVCE NAD BEBRAVOU: Časť areálu ZŠ Gorazdova sa premení na letné kino

29. júl 2015, 11:40
Bánovce nad Bebravou 29. júla (TASR) - Časť areálu Základnej školy (ZŠ) Gorazdova v Bánovciach nad Bebravou, kde sídli mládežnícke centrum, sa počas piatkových prázdninových večerov zmení na letné kino. Premietanie filmov, ktorému bude predchádzať program pre deti v podobe hier či súťaží, pripravilo pre verejnosť občianske združenie Športovo herný a outdoorový klub (ŠHOK). Po prvý raz sa ...

Bánovce nad Bebravou 29. júla (TASR) - Časť areálu Základnej školy (ZŠ) Gorazdova v Bánovciach nad Bebravou, kde sídli mládežnícke centrum, sa počas piatkových prázdninových večerov zmení na letné kino. Premietanie filmov, ktorému bude predchádzať program pre deti v podobe hier či súťaží, pripravilo pre verejnosť občianske združenie Športovo herný a outdoorový klub (ŠHOK). Po prvý raz sa podujatie uskutoční 31. júla.

"Naše združenie vytvorilo pre Bánovčanov a obyvateľov z okolia v areáli školy nové príjemné miesto na trávenie voľného času, ktoré sme nazvali Activ park a verejnosť si tam môže prísť zahrať bedminton, plážový volejbal, petang či kriket. Deti sa môžu hrať na pieskovisku. Práve v piatok (31.7.) začíname s prvou akciou v týchto priestoroch, a to pod názvom Kino leto v ŠHOK-u, počas ktorej náš Activ park aj oficiálne otvoríme," povedal pre TASR predseda ŠHOK-u Ondrej Kubala.

Doplnil, že program podujatia bude vždy v piatok od 18.00 h až do 23.00 h. "Začneme súťažami pre deti, ktoré sa budú môcť zabaviť aj na nafukovacom hrade či v minibazéne, pripravené je tiež maľovanie na tvár. Podujatie bude pokračovať premietaním filmu, a to hneď po zotmení od 20.45 h. Ako premietacie plátno bude slúžiť stena školy, hľadiskom bude ihrisko na plážový volejbal," priblížil.

V posledný júlový deň si budú môcť návštevníci Kino leta v ŠHOK-u pozrieť britsko-nemeckú drámu zo športového prostredia Rivali.

amo zll

zdroj: www.tasr.sk