B. BYSTRICA: Veľká tanečná bitka rozhodne, kto získa miestenku do Tbilisi

24. júl 2015, 12:12
Banská Bystrica 24. júla (TASR) – Mesto pod Urpínom sa vďaka festivalu The Legits Blast stalo počas týždňa centrom svetového hip-hopu a bboyingu. Všetci milovníci tejto tanečnej kultúry a životného štýlu v sobotu (25.7.) zamieria do banskobystrického klubu v centre Europa, kde festival vyvrcholí. V Ministry of Fun o 21.00 h sa v rámci prestížnej kvalifikácie Red Bull BC One Cypher nájde ten ...

Banská Bystrica 24. júla (TASR) – Mesto pod Urpínom sa vďaka festivalu The Legits Blast stalo počas týždňa centrom svetového hip-hopu a bboyingu. Všetci milovníci tejto tanečnej kultúry a životného štýlu v sobotu (25.7.) zamieria do banskobystrického klubu v centre Europa, kde festival vyvrcholí. V Ministry of Fun o 21.00 h sa v rámci prestížnej kvalifikácie Red Bull BC One Cypher nájde ten najlepší tanečník, ktorý bude reprezentovať Česko a Slovensko v gruzínskom Tbilisi.

Medzinárodný festival The Legits Blast má v Banskej Bystrici dlhoročnú tradíciu, v tomto roku sa koná už po šiestykrát. Uvedená kvalifikácia má však na festivale premiéru.

"Veľkou novinkou tohto ročníka je najprestížnejšia 1vs1 bboyingová súťaž na svete, ktorá sa po prvý raz uskutoční na Slovensku, a to práve v rámci nášho festivalu. Je pre nás cťou byť súčasťou. Návštevníci tak uvidia to najlepšie, čo na domácej scéne máme," tvrdia organizátori festivalu. Špička slovenského a českého bboyingu sa pobije o miestenku do východoeurópskeho finále v Gruzínsku, odkiaľ sa postupuje na celosvetové finále, ktoré sa uskutoční v Ríme.

Fanúšikovia hip-hopu sa v sobotu môžu tešiť aj na bboyingové hviezdy svetového formátu, ktoré okrem toho, že predvedú svoje breakové umenie, zasadnú aj do porotcovských kresiel. Na záverečnej afterpárty vystúpi legendárna brooklynská formácia M.O.P. či slovenský Kontrafakt.

ekc von

zdroj: www.tasr.sk