Angelina Jolie nakrúti film o Kambodži v časoch Červených Kmérov

24. júl 2015, 11:09
Los Angeles 24. júla (TASR) - Americká herečka a režisérka Angelina Jolie sa chystá na nakrúcanie celovečerného filmu o Kambodži, ktorého dej sa bude odohrávať v čase, keď v tejto krajine vládni Červení Kméri. Jej partnerom v projekte je multimediálna spoločnosť Netflix. Ako noci nadnes v Hollywoode spresnil Netflix, Jolie bude v projekte pôsobiť nielen ako režisérka, ale aj ako producentka a ...

Los Angeles 24. júla (TASR) - Americká herečka a režisérka Angelina Jolie sa chystá na nakrúcanie celovečerného filmu o Kambodži, ktorého dej sa bude odohrávať v čase, keď v tejto krajine vládni Červení Kméri. Jej partnerom v projekte je multimediálna spoločnosť Netflix.

Ako noci nadnes v Hollywoode spresnil Netflix, Jolie bude v projekte pôsobiť nielen ako režisérka, ale aj ako producentka a spoluautorka scenára.

Scenár filmu vychádza z autobiografickej knihy First they Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers od kambodžskej spisovateľky Loung Ung, v ktorej spomína na svoje detstvo, keď bola v piatich rokoch mobilizovaná a vychovávali ju s ostatnými deťmi mimo rodiny ako príslušníčku vojenskej jednotky.

Jolie uviedla, že kniha na ňu hlboko zapôsobila a umožnila jej pochopiť, ako deti prežívajú vojnu a ako to vplýva na ich psychiku. Dodala, že vďaka knihe sa posilnil aj jej vzťah ku Kambodži, kde sa narodil jej adoptovaný syn Maddox.

Očakáva sa, že nový Joliovej film sa do distribúcie dostane v druhej polovici budúceho roku.

Červení Kméri vládli teroristickými metódami v Kambodži v rokoch 1975-79, keď sa snažili vytvoriť beztriednu agrárnu spoločnosť bez peňazí, vlády práva, osobnej slobody, rodinných vzťahov i individuálneho myslenia a technických vymožeností. Obyvateľov miest "skazených západnou kultúrou" vyhnali na vidiek na prevýchovu, zrušili aj školy a formou výučby mohli byť len politické školenia spojené so sebakritikou a udeľovaním trestov. Šialený experiment, ktorý mal krajinu premeniť na poľnohospodársky raj, neprežilo v priebehu štyroch rokov ich vlády 1,7 milióna ľudí, teda viac ako pätina populácie krajiny.

2 20 pel hy

zdroj: www.tasr.sk