NITRA: Na Svätoplukovom námestí sa v júni stretne rekordných 130 bubeníkov

15. máj 2015, 12:49
Nitra 15. mája (TASR) – Bubeníci zo Slovenska, z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska sa po roku opäť stretnú v Nitre, kde budú zabávať divákov v centre mesta. Na druhom ročníku medzinárodného festivalu bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia 2015 sa počas otvorenia letnej turistickej sezóny pod Zoborom od 4. do 7. júna stretne 130 hudobníkov. „Minulý rok nás bolo vyše 60, naším plánom pre tento rok ...

Nitra 15. mája (TASR) – Bubeníci zo Slovenska, z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska sa po roku opäť stretnú v Nitre, kde budú zabávať divákov v centre mesta. Na druhom ročníku medzinárodného festivalu bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia 2015 sa počas otvorenia letnej turistickej sezóny pod Zoborom od 4. do 7. júna stretne 130 hudobníkov. „Minulý rok nás bolo vyše 60, naším plánom pre tento rok bolo dosiahnuť stovku. Plán sa podarilo splniť nad očakávanie, v Nitre sa bude bubnovať vo veľkom,“ skonštatoval jeden z organizátorov festivalu Miroslav Kollárik. Festival bubnov a perkusií sa podľa jeho slov stáva miestom, kde sa stretávajú bubenícke orchestre a kapely z Európy, aby spoločne oslávili rytmus, energiu a krásny zvuk exotických brazílskych bubnov.

Tohtoročný festival bubnov a perkusií odštartuje vo štvrtok 4. júna v Music a cafe Drumpoint party night. Zaznejú exotické rytmy samby z originálnych platní dovezených z Brazílie. O deň neskôr sa zaplní bubeníkmi nitriansky zimný štadión, kde sa uskutoční workshop. Z neho sa bubeníci presunú do Mestského parku na Sihoti. Na Pagode party ponúkne české zoskupenie Banda Brincadeira sambu, bossa novu i latin jazz. Sobotňajší celodenný program na pešej zóne a v centre mesta vyvrcholí Veľkou bubeníckou show na Svätoplukovom námestí. Na jednom pódiu sa stretne rekordných 130 bubeníkov, tanečníci i speváci. Novinkou tohtoročného festivalu je nedeľňajší workshop pre verejnosť v mestskom parku na Sihoti.

svl zll

zdroj: www.tasr.sk