Zmenšovanie

01.02.2018, 15:40 – 01.03.2018, 23:35

Proces zvaný celulárna miniaturizácia vyvinuli nórski vedci ako jeden z liekov na hroziace preľudnenie planéty. Malí ľudia menej zjedia a zaberú menej miesta, to dá rozum. 

Zmenšovanie

Proces zvaný celulárna miniaturizácia vyvinuli nórski vedci ako jeden z liekov na hroziace preľudnenie planéty. Malí ľudia menej zjedia a zaberú menej miesta, to dá rozum. A aby do tohto programu vstupovalo čo najviac ľudí, sprevádzajú ho gigantické ekonomické výhody a trvalý pobyt v mini-milionárskom raji Leisureland. Vidina zbohatnutia do programu privedie aj Paula Safranka (Matt Damon) a jeho ženu Audrey (Kristen Wiig). Sú to bezdetní štyridsiatnici s nudnou prácou a neútulným bytom, ktorí aj tak nemajú pred sebou žiadnu životnú perspektívu. Po absolvovaní vstupného pohovoru nasleduje potrebná úprava (všetok telesný porast a plomby musia preč) a potom už narkóza a samotná miniaturizácia. Keď sa desaťcentimetrový Paul prebudí “na druhej strane”, dozvie sa, že Audrey nakoniec vycúvala. Bohatý, ale opustený Paul našťastie dlho nesmúti a nájde si nových “priateľov”, srbského playboya Dušana (Christoph Waltz) a jednonohú vietnamskú disidentku (Hong Chau). S nimi prežije počas pár týždňov viac ako za celý svoj doterajší život a uvedomí si, že aj v malom svete možno prežiť veľké veci.(CinemArt SK)

Drama / Komedie / Sci-Fi
USA, 2017, 135 min

Režie: Alexander Payne
Scénář: Alexander Payne, Jim Taylor
Kamera: Phedon Papamichael
Hudba: Rolfe Kent
Hrají:
Matt Damon, Christoph Waltz, Hong Chau, Kristen Wiig, Rolf Lassgård, Ingjerd Egeberg, Udo Kier, Søren Pilmark, Jason Sudeikis, Maribeth Monroe, James van der Beek, Kristen Thomson, Patrick Gallagher, John Reynolds, Martha Girvin, Neil Patrick Harris, Laura Dern, Niecy Nash, Margo Martindale, Kerri Kenney, Don Lake, Mary Kay Place, Jeff Clarke, Juan Carlos Velis, Veena Sood, Brigette Lundy-Paine, Pepe Serna, Margareta Pettersson, Joaquim de Almeida, Warren Belle, Virinderpaul Singh, C.J. Vana

Zmenšovanie