Tri billboardy kúsok za Ebbingom (MT)

21.01.2018, 20:20 – 23.01.2018, 22:15

Herecký koncert Frances McDormand v role Mildred Hayesovej, rozvedenej matky žijúcej so svojím synom na okraji vzdialeného mestečka. Kedysi mala aj dcéru, ktorú však niekto znásilnil a zavraždil na horskom chodníku neďaleko domova.

Tri billboardy kúsok za Ebbingom  (MT)

Herecký koncert Frances McDormand v role Mildred Hayesovej, rozvedenej matky žijúcej so svojím synom na okraji vzdialeného mestečka. Kedysi mala aj dcéru, ktorú však niekto znásilnil a zavraždil na horskom chodníku neďaleko domova. Frustrovaná slimačím tempom vyšetrovania sa Mildred rozhodne prenajať si tri chátrajúce bilbordy za mestom, na ktorých verejne obviní váženého miestneho šerifa z neschopnosti. Keď sa do veci vloží jeho zástupca, nezrelý mamičkin miláčik so sklonmi k násiliu, vojna medzi Mildred a poriadkovými orgánmi mesta Ebbing sa len vyhrotí. Hoci sa film venuje témam ako žiaľ, hnev, pomsta a násilie, je zároveň výnimočne vtipný, predovšetkým vďaka Mildredinej tvrdohlavosti a schopnosti ponížiť človeka svojím extrémne podrezaným jazykom.V tom jej pomáha celková atmosféra malomesta plného farbistých postáv: rasistický poliš, priateľský krpáň, chytrý reklamný agent a miestna krásavica, ktorá je taká hlúpa, že nerozozná obranu od obrny.(IFF Bratislava)

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2017, 115 min

Režie: Martin McDonagh
Scénář: Martin McDonagh
Kamera: Ben Davis
Hudba: Carter Burwell
Hrají:
Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Caleb Landry Jones, Peter Dinklage, John Hawkes, Lucas Hedges, Clarke Peters, Kerry Condon, Nick Searcy, Samara Weaving, Michael Aaron Milligan, Kathryn Newton, Brendan Sexton III, Sandy Martin, Amanda Warren, William J. Harrison, Željko Ivanek, Marcus Lyle Brown, Malaya Rivera Drew, Christopher Berry, Darrell Britt-Gibson, Jerry Winsett, Maho Honda

Tri billboardy kúsok za Ebbingom