Víno nás spája

14.09.2017, 15:40 – 05.10.2017, 19:33

Jean (Pio Marmai) pretrhol všetky putá, ktorá ho spájali s rodinou žijúcou v Burgundsku a už desať rokov cestuje po svete. Jeho otec ale vážne ochorie a tak sa po rokoch musí vrátiť do krajiny svojho detstva. Je koniec leta, blíži sa vinobranie a po otcovej smrti sa Jean musí spolu so svojimi súrodencami Juliettou (Ana Girardot) a Jeremym (François Civil) dohodnúť, čo bude so zdedeným rodinným vinohradom.

Víno nás spája

Otec im odkázal vinohrad aj dom s podmienkou, že bez súhlasu oboch súrodencov žiadny z nich nesmie voľne nakladať so svojím podielom a navyše každý má predkupné právo na podiely ostatných. Taktiež musia zaplatiť vysokú daň z dedičstva, čo ich postaví pred dilemu - majú vinohrady, dom aj vinárstvo udržať či predať? Rozhodnúť sa musí hlavne Jean, ktorý zanechal v Austrálii partnerku i syna.

Traja súrodenci tak od vinobrania do vinobrania, počas jedného vinárskeho roka, v rytme striedajúcich sa ročných období postupne upevňujú nielen vzťah k vinohradu ale aj vzťahy medzi sebou a medzi svojimi najbližšími. Postupne ich spojí spoločná práca, spomienky na prežité detstvo a predovšetkým ich láska k vínu a vinárskemu remeslu.

Orig. názov:        Ce qui nous lie / Back to Burgundy
Žáner:        dráma
Verzia filmu:        aktuálnu verziu filmu nájdete v programe kina
Krajina:        Francúzsko
 
Réžia:        Cédric Klapisch
Scenár:        Cédric Klapisch, Santiago Amigorena, Jean-Marc Roulot
Kamera:        Alexis Kavyrchine
Hudba:        Loïc Dury, Christophe Minck
Hrajú:        Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil, Jean-Marc Roulot, Maria Valverde, Yamée Couture, Karidja Touré

Víno nás spája