Inkarnácia

15.12.2016, 18:40 – 15.01.2017, 23:46

Jedenásťročný Cameron (David Mazouz) sa zrazu začne správať zvláštne. Uzaviera sa vo svojej izbe, hovorí zvláštnymi pradávnymi jazykmi a vykazuje aj ďalšie príznaky posadnutosti.

Inkarnácia

Hneď, ako to jeho matka (Carice van Houten) zbadá, spojí sa s odborníkmi z Vatikánu, ktorí za chlapcom vyšlú špecialistku na podobné prípady. Tá si na pomoc prizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tím. Dr. Ember má totiž jedinečnú schopnosť – pri liečbe posadnutých osôb vstupuje priamo do ich mysle a v nej čelí zosobnenému zlu spôsobujúcemu pomätenie mysle. Nepovažuje sa za tradičného vymetača diablov, ale skôr za istého „upratovača". A jeho chvíľa nastáva vtedy, keď zlyháva snaha tradičných exorcistov. A táto situácia nastala práve u malého Camerona. Dr. Ember vstúpi do jeho podvedomia, v ktorom démon drží chlapca v zajatí v imaginárnom svete snov. Ukáže sa, že tento diabolský protivník je oveľa silnejší, než Ember čakal. Navyše ho prenasleduje nielen zákerný démon, ale i jeho vlastná traumatická minulosť. Ember musí nasadiť všetky svoje schopnosti a možno i život, aby premohol démona a chlapca zachránil.(CinemArt SK)

Thriller / Horor
USA, 2016, 86 min

Režie: Brad Peyton
Scénář: Ronnie Christensen
Kamera: Dana Gonzales
Hudba: Andrew Lockington
Hrají: Carice van Houten, Aaron Eckhart, Catalina Sandino Moreno, Karolina Wydra, Keir O'Donnell, David Mazouz, Matt Nable, Emjay Anthony, M.D. Walton, Mark Henry, Vera Miao

Inkarnácia